X
تبلیغات
زولا

صفحه رسمی علی اکبر خاکی

راز و نیاز دانش آموزان هنرستان سرداران شهید به امامت آیت الله نورمفیدی+تصاویر

رویس اموزش و پرورش: دوشنبه هر هفته آیت الله نورمفیدی، نماینده ولی فقیه در مدارس پسرانه و دخترانه حاضر می شود و ضمن اقامه نماز به پرسش های دانش آموزان و شبهات آنان پاسخ می دهد.

به گزارش کلاس بیست ، نماز گفتگوی راز است و برآوردن نیاز؛ راز بزرگ بندگی و نیاز به سخن گفتن با همصحبتی که در صحبتش ملالی نیست و آنچه از همدمی اش بار می آید شیرینی و راحتی و آرامش است.

لذت گفتگوی خدا را ازچهره نوجوانانی که تازه به سن تکلیف رسیده اند می توان دید، از جمعیتی که برای وضو درهوا سرد و بارانی امروز درهنرستان نمونه سرداران شهید محمد آباد به صف ایستاده بودند.

از پله های هنرستان نوساز و بزرگ سرداران شهید که بالا بروی دست راست نمازخانه ای پاکیزه را می بینید و جاکفشی های کوچک درسه ردیف که نشان ازاهمیت مسئولان مدرسه به نماز می دهد.

دانش آموزان به دور معلم پرورشی جمع شده بودند تا برای نمازی که امروز متفاوترخوانده می شود وارد شوند اما وی با تبسم به دانش اموزان می گوید که دیگر جایی برای نشستن نیست و آنان نیز به اصرار می گویند که می خواهند حداقل آقا (آیت الله نور مفیدی ) را ببینند.

صدای اذان بلند شد؛ همه چیزبرای اقامه نماز به امامت نماینده ولی فقیه در مدرسه اماده شده بود.

IMG 4169

IMG 4169

آیت الله نورمفیدی با هیئتی همراه به طرف نمازخانه حرکت کرد ودر بین راه نیز ضمن خداقوت گویی به مسئولین، ازامکانات آموزشگاه نیز بازدید کرد.

نقش مدرسه در پرورش دینى و بارورى روحیه اقامه نماز در دانش آموزان بر کسى پوشیده نیست، هر چند که متخصصان فن تعلیم و تربیت اسلامى معتقدند که الگوى خواندن نماز اولین بار در خانه، آن هم از طریق والدین به فرزند ارائه مى شود اما با ورود فرزند به مدرسه و تقارن حساس ترین زمان رشد و شکل گیرى باورهاى دینى او با زمان تحصیل، ایجاب مى کند که نسبت به آموزش نماز به کودکان و نوجوانان در مدرسه توجه خاصى صورت گیرد.

با توجه به شرایط موجود جامعه اسلامى ایران و فشارهاى فرهنگى دشمنان اسلام نیز، ضرورت احیاى اقامه نماز، آن هم به صورت ریشه اى و آموزش مدرسه اى، به عنوان یک مصونیت در برابر فرهنگ فساد، بیش از گذشته احساس مى شود.

آموزش نماز در مدرسه مى بایست آموزشى مبتنى بر اصول علمى و متکى بر مبانى اسلامى باشد و به وسیله مربیان آگاه و آشنا با موضوع رشد، بخصوص رشد دینى نوجوانان اجرا شود.

از این رو لازم است برنامه اى براى آموزش منسجم نماز براى دانش آموزان طراحى و تدوین شود که درآن ویژگیهاى خاص رشد کودکان و نوجوانان مورد توجه قرار گیرد.

یکی از برنامه های آموزش و پرورش استان گلستان برای گسترش نماز در مدارس اقامه نماز جماعت توسط امامان جمعه و جماعات و ورود مبلغان دینی در مدارس است که دوشنبه هر هفته آیت الله نورمفیدی، نماینده ولی فقیه در مدارس پسرانه و دخترانه حاضر می شود و ضمن اقامه نماز به پرسش های دانش آموزان و شبهات آنان پاسخ می دهد.

نماز در نمازخانه ای نسبتا بزرگ هنرستان سرداران شهید محمد آباد به امامت امام جمعه مرکز استان با حضور دانش آمووزان و و مربیان اقامه شد، ایت الله نورمفیدی درحالی به پرسش و پاسخ و رفع شبهات دانش اموزان پاسخ داد که از حضور خبرنگار خانم در آن مکان ابراز ناراحتی کرده و خبرنگار کلاس بیست به ناچار از دم درنماز خانه به کناری رفت.

نماز جماعت مدارس با حضورنماینده ولی فقیه در استان گلستان و امام جمعه شهرستان گرگان، کشیری مدیر آموزش و پرورش گرگان، احمد کرد والش آباد معاون پرورشی و تربیت بدنی، باقری کارشناس اقامه نماز اموزش و پرورش شهرستان و جمعی از مسئولین در هنرستان نمونه سرداران شهید محمد آباد ضمن اقامه شد.

IMG 4169


IMG 4169

IMG 4169

IMG 4169

IMG 4169

IMG 4169

IMG 4169

IMG 4169

انتهای پیام/

نظرات (0)
به پیچ رسمی گالری عکس فرهنگی ومذهبی در اینستاگرام بپیوندید: gallerymazhabion
نام :
ایمیل : [پنهان میماند]
وب/وبلاگ :
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)